Mi se pare că directiva PSD2 îngreunează inutil plățile cu cardul
Directiva PSD2 este impusă băncilor de Uniunea Europeană, vine de la Payments Services Directive și în principiu are două mari prevederi: unele legate de un grad sporit de securitate la tranzacții și altele legate de accesul terților la contul tău bancar. Doar că din păcate mi se pare că deocamdată nu se văd decât dezavantajele,… Citeşte în continuare »
Share pe Facebook