Am trecut prin Lidl și am văzut pe raft aceste pungi de chips pe un raft. Normal că atunci când le-am văzut am devenit curios și am căutat cu entuziasm să văd cu ce aromă sunt cele cu steagul României.
Între noi fie vorba, pe măsură ce căutam din priviri mi-am dat seama că niciuna dintre asocieri n-ar fi tocmai una normală. Cu ce să aibă gust? Cu mici? Parcă nu îi văd pe cei de la Lay’s atât de curajoși. Cu sarmale? Nici atât. Cu ceafă de porc? Cu mămăligă?
Ei bine, nu:

Cârnați! Ceea ce mi s-a părut un pic cam banal. Eu ca român nu simt că mă identific cu cârnații 🙂
N-am reușit să aflu în schimb care sunt celelalte arome. Dacă noi avem cârnați, nemții ce au? Britanicii cu black pudding sau cu fish & chips? Scoțienii cu whiskey?
