Author Archives: Marius

Oare de la al câtelea Lamborghini în sus te opreşti din făcut găinării?

By | April 14, 2022

Am fost şi eu şocat să aflu cu ce se ocupau “vecinii noştri”. De fapt habar n-aveam cine sunt până acum. Mai mult asta m-a şocat, că au zburat sub radarul meu, deşi le vedeam zilnic maşinile prin zonă şi mie îmi plac maşinile. Nu-s greu de recunoscut, mai ales că au numere preferenţiale de UK la toate maşinile.

Pe scurt, pentru cine nu ştie povestea de acum două zile, fraţii Tate au sechestrat o româncă şi o fată de cetăţenie americană, în vila lor din Pipera, situată, ironic, pe Strada Washington. Anchetatorii zic că ar avea un studio de videochat, că ar fi lipsit mai multe persoane de libertate şi că unul dintre fraţi se ocupă cu racolarea lor.

Tipa sechestrată din SUA spune că a vorbit cu un Tate pe Facebook. Ăsta i-a zis că-i frumoasă şi că e Universul lui şi că-i cumpără un bilet de avion, să vină în România. Aşa că tipa şi-a abandonat prietenul cu care era într-o relaţie şi a venit în România.

Cazul e subţire. Anchetatorii nu prea au dovezi, fraţii Tate au fost lăsaţi în libertate în calitate de martori. Probabil vor scăpa fluierând.

Am citit un pic despre ei. Sunt născuţi în SUA, tatăl lor era şahist, ei s-au mutat şi stabilit în UK, apoi în România. Ambii sunt foşti campioni la kickboxing, deci nu-mi făceam iluzii că şi-au făcut averea vânzând cărţi motivaţionale şi colecţii de timbre. M-am uitat şi pe profilele lor de Instagram. Unul are vrăjeala clasică cu “Hai să-ţi arăt cum să îţi iei McLaren, contactează-mă dacă ai bani de investit”.

Dar totuşi, oamenii au vreo 17 supercaruri. Lamborhini, Rolls, Ferrari, McLaren. Una dintre maşini este un Bugatti Chiron de 5 milioane de euro. Ok, faci nasoale, faci “afaceri” în zona gri. Nu te prinde nimeni. Îţi cumperi o maşină, îţi faci o casă, îţi cumperi un Lamborghini, ajungi milionar în euro. Dar … când te opreşti?!

Chiar aşa, nu te duce capul să angajezi pe cineva să facă tâmpeniile în locul tău?

Also, cum ajungi de la un tată şahist la campion de kickboxing? Şi-o luau mereu la şah de la taică-su şi au zis să înveţe să se apere? 🙂

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

VW ID. Buzz (microbuzul electric) s-a lansat în România. Iată cum mi s-a părut și unde îl puteți vedea și voi

By | April 14, 2022

Da, celebrul microbuz al anilor ’50, simbolul libertății și al vieții lipsite de griji, a devenit electric. Pe numele lui de cod: Volkswagen ID. Buzz. Și mă bucur foarte mult că după ce conceptul a fost prezentat în 2018 la SIAB, va fi disponibil și în România pentru precomandă începând din această vară.

M-am urcat și eu în el, i-am rotit volanul, m-am holbat la schimbătorul de viteze, i-am rabatat cotierele și am încercat să calculez câte corturi ar intra în portbagaj. Iată cum mi s-a părut.

VW ID. Buzz la exterior

Mașina este construită pe platforma MEB și mi se pare foarte “friendly” ca design. Mi se pare un redesign reușit al modelului din anii ’50 și mă bucur că seamănă foarte mult cu conceptul pe care l-am fotografiat cu 4 ani în urmă.

Iată conceptul:

concept VW ID. Buzz

Și iată mașina de serie:

VW ID. Buzz în România

Iată și varianta Cargo:

VW ID. Buzz Cargo

VW ID. Buzz este conceput să încapă în orice loc de parcare normal și să intre în orice parcare subterană, așa că dimensiunile nu sunt exagerate. Are lungime de 4.70 m (mai scurt decât un Touareg!) și 1.98 lățime. Întoarce complet în 11 metri (cam cât un Golf), deci e ușor de manevrat prin oraș.

Ușile din față se deschid normal, cele din spate glisează.

VW ID. Buzz uși

Portbagajul este … mă rog, vedeți și voi cât este:

VW ID. Buzz portbagaj

Și dacă acesta vi se pare mare, varianta ID. Buzz Cargo are portbagaj de 1121 litri și poate transporta 2 europaleți:

VW ID. Buzz portbagaj

Nu știu, voi la ce vă gândiți când vedeți portbagajul ăsta? Că eu unul mă gândesc că nici n-aș mai avea nevoie de cort dacă plec la camping. Aș putea să dorm acolo direct.

Interior

VW ID. Buzz recunoaște șoferul și știe preferințele acestuia, de la stil de condus până la melodii preferate. Mașina primește date în timp real despre trafic (swarm data) de la mașinile din apropiere. Chestia asta este mișto pentru că în cazul în care vrei să folosești pilotul automat (se poate opta pentru mod de deplasare parțial automatizat), dar locuiești într-o țară în care liniile nu sunt bine trasate pe șosea (*cough* Romania), ID. Buzz stabilește care sunt benzile “uitându-se” la cum circulă celelalte mașini.

Bordul e interesant, cu o planșă care pare din lemn și o gură de ventilație lungă dintr-o parte în cealaltă.

VW ID. Buzz interior

Ai un volan clasic de VW, un dislay în dreptul lui și un sistem de infotainment montat central. Schimbătorul de viteză selectorul de direcție este stil levier, în spatele volanului.

VW ID. Buzz la volan

Scaunele, plafonul și podeaua sunt din materiale reciclate, nu există opțiunea de piele animală la interior.

scaune VW ID. Buzz

Ce mi s-a părut interesant a fost prezența a 4 cotiere! Adică fiecare scaun are câte două cotiere în stilul celor din avion (și în stânga și în dreapta) care se pot rabata. Practic dacă ești șofer și vrei să-ți rezemi mâna stângă de ceva, ai de ales între cotiera rabatabilă din partea stângă a scaunului și zona de pe ușă cu butoanele pentru geamuri electrice, ca la restul mașinilor.

N-arată rău interiorul. Și cumva cred că oricât de nonconformist și colorat ar fi fost, tot s-ar fi potrivit cu mașina.

Motor, autonomie, încărcare

Motorul de 150 kW propulsează roțile din spate și are o viteză maximă de 145 km/h. Bateria este de 77 kWh, iar încărcarea se poate face prin CCS la 170 kW. Timpul de încărcare de la 5 la 80% este de 30 de minute. Date oficiale despre autonomie nu am primit, dar din ce am citit vor fi undeva între 240 km în cele mai nasoale condiții și aproape 500 km în condiții de oraș, pe vreme caldă.

Video cu VW ID. Buzz

În concluzie

Fără îndoială o mașină foarte cool. Probabil cel mai cool microbuz electric de la ora actuală. Mi se pare că lui VW i-a trebuit mult curaj să ia un simbol al vieții off the grid și să-l electrifice. Sunt curios dacă va prinde printre cei pasionați de camping și drumeții. Eu unul m-aș vedea conducând-o în drum spre Venice Beach Eforie Nord.

Dacă vreți și voi să vedeți mașinile, puteți găsi ambele variante începând de astăzi și până pe 17 aprilie într-un pop-up denumit Mooncity E-Mobility Lounge din Băneasa Shopping City.

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

Să nu ne facem iluzii că generaţiile care vin după noi sunt mai inteligente sau mai civilizate

By | April 12, 2022

Mă refer la generaţiile născute după anii ’90 la noi în ţară. Eu recunosc că am avut o brumă de speranţă, dar mi-a trecut. Şi cu cât vom realiza cu toţii mai repede acest lucru, cu atât ne va veni mai uşor să acceptăm contextul în care trăim şi să înţelegem că nu e cazul să avem pretenţii de la “ăştia mici”, că nu e cazul.

Cum ne dăm seama de asta? Să luăm de exemplu cazul serviciilor de închiriat trotinete electrice. Lime, Uber, Splash, care au ca target principal millenialii sau cei din Gen Z cărora nu le-a cumpărat încă tati maşină, că n-au vârsta legală de carnet.

Iată câteva fotografii făcute în decursul a câteva luni.

Trotinetă splash poziţionată cu precizie fix în mijlocul trotuarului, undeva pe bulevardul Pipera. Cine ştie zona, ştie că acolo este destul de generos trotuarul, pe două niveluri chiar. Ar fi putut să o pună oriunde. A ales să o pună în mijloc:

Iată un Uber şi un Lime pe trotuarul care înconjoară Herăstrăul pe Aviatorilor:

Iată un Lime pe Puţul lui Zamfir. Cine cunoaşte strada respectivă ştie că are cele mai înguste trotuare din lume. Nu ai pe unde să ocoleşti trotineta decât pe stradă.

Iată încă o trotinetă, tot pe aceeaşi stradă:

Iată altele prin Aviaţiei. Una pusă de-a curmezişul pe trotuar, alta pe un loc de parcare:

Același trotuar, a doua zi:

Ăştia-s copii ălora care o lasă pe trecere pe avarii şi care ar intra cu maşina şi în magazin dacă ar putea. Sunt copii lu’ “da’ unde vrei să parchez?”, “da’ ce, n-ai loc de mine?” sau “să ne facă mai întâi parcări şi apoi să dea amenzi pentru parcare”.

Iar managerii companiilor sunt de acord cu asta, apropo. Când îi mai vedeţi că se plâng că trotinetele le sunt aruncate în Dâmboviţa, să ştiţi că e şi din vina lor.

Cel puţin la Lime exista la începuturi o funcţie prin care puteai semnala o trotinetă parcată necorespunzător. Între timp însă a dispărut acea funcţie. Dacă le-ar fi păsat de cum sunt lăsate trotinetele, ar fi putut să introducă fiecare o funcţie prin care să semnalezi o mârlănie, iar ultimul utilizator să primească o avertizare şi eventual după mai multe avertizări să i se suspende contul. Dar de ce să ne complicăm? Treaba merge şi aşa.

Şi iată încă un serviciu pentru care eram entuziasmat la început şi acum s-a nasolit.

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

Popeyes – meniu și prețuri la lansare

By | April 10, 2022

Am vrut să știu și eu care-i meniul și care-s prețurile de la Popeyes. Nu le-am găsit nicăieri pe internet.

Dar dacă tot avem drum ieri prin zonă, le-am făcut o poză la meniu. Că de mâncat nu se punea problema, era o coadă de vreo 500m de milleniali.

Iată meniul (click pe poză pentru zoom):

popeyes prețuri

popeyes meniuMeniu de copii cu 2 tenders (aka crispy strips), 4 nuggets, o porție de cartofi și o băutură medie la 13 lei, meniul de 8 tenders (crispy), o porție de cartofi și o băutură medie la 33 lei, exact ca la KFC. Meniul de 5 tenders este însă 29 lei, față de 27.5 la KFC. Și au și meniu de 3 tenders, care-i 21.5 lei.

Din ce am înțeles însă, tenders de la ei nu sunt picante, deci sunt foarte curios dacă tenders sunt mai bune decât crispy strips nepicante. Se pare că sandwich-urile sunt mai bune la ei. Și aici au un Chicken Sandwich atât picant cât și nepicant la 23 lei la meniu. Plus aripioarele, care sunt picante. Plus bucăți de pui și nuggets. Plus 7 tipuri de sosuri, inclusiv unul cu usturoi.

Iată și coada de milleniali despre care vorbeam:

popeyes lansare

Să vedem, poate când mai trece hype-ul le voi încerca și eu puiul. Spun că-i marinat timp de 12 ore, deci sper să fie fraged și suculent. Americanii știu să facă bine puiul prăjit. Am așteptări mari de la sandwich-uri, cartofi și sunt curios de cum se vor compara sosurile cu cele de la KFC. Sper să nu fiu dezamăgit.

Nu mă așteptam ca în anul 2022, după atâtea branduri de fast food lansate, să mai văd o coadă așa de mare la ceva nou venit în țară. Dar hei, cred că mereu se vor găsi adolescenți cu timp liber 🙂

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

Salvamont România are acum drone conectate la GigaNetwork pentru salvare (am văzut şi eu una)

By | April 7, 2022

Vodafone a anunţat astăzi că a făcut tranziţia de la Supernet la GigaNetwork şi că evoluează spre o companie de tehnologie. Iar ca primă demonstraţie, a dotat Salvamont România cu nişte drone ce folosesc tehnologie de ultimă generaţie pentru căutarea şi salvarea munţomanilor. Una dintre soluţii este atât de nouă, încât doar 5 ţări din lume o au, iar Salvamont România este singura entitate care are licenţă pentru folosirea ei la nivelul unei ţări întregi.

Cum funcţionează dronele conectate la GigaNetwork?

Sunt două tipuri de drone. Primele sunt din cele mici, care sunt de fapt nişte drone de patrulare, dotate cu camere de termoviziune. Aceste drone patrulează autonom, fac sute de poze şi le trimit la un sistem central. Sistemul respectiv foloseşte o aplicaţie bazată pe AI pentru a face predicţii cu privire la traseul unui turist care s-a pierdut pe munte. Ştie astfel în ce direcţii ar fi putut s-o ia, bazându-se pe recunoaşterea formelor de relief şi poate detecta omul inclusiv în zone împădurite, însă fără vegetație densă. Pentru ca totul să funcţioneze cât mai eficient, ar fi util ca turistul să aibă aplicaţia Salvamont şi să dea un start la tracking înainte să pornească la drum.

Am încercat să fac o poză la ecranul cu termoviziune, dar era cam soare, aşa că nu se vede cine-ştie-ce:

termoviziune

Şeful Salvamont România spunea că software-ul folosit este de la o firmă din Polonia. Sunt doar 5 alte ţări care au implementat acest software pentru salvare, iar Salvamont România sunt singurii care în parteneriat cu Vodafone au cumpărat o licenţă pentru întreaga ţără. Celelalte ţări au licenţă doar pentru anumite zone geografice, nu pentru toată ţara. În momentul de făţă 12 judeţe au deja dronele şi alte 3-4 au bugetul alocat şi urmează să le cumpere. Urmează şi restul.

Cea de-a doua dronă folosită este mult mai heavy duty şi este “legată” cu cablu la un punct fix pentru alimentare şi conexiune la GigaNetwork FIBRĂ. Scopul ei este să se ridice în aer (la aprox 25 de metri) şi să se conecteze prin satelit la cel mai apropiat turn radio, pentru a furniza semnal (inclusiv 5G), în zona în care se presupune că a ajuns turistul. Astfel, acesta va avea semnal pentru a ţine legătura cu salvamontiştii până la recuperarea lui. Sau, eventual, să se uite la un film pe Netflix până ajung 🙂

Iată drona:

drona salvamont

Drona respectivă este legată de cablu de un grup electrogen care poate fi transportat cu ATV-ul. Aşadar, vorbim despre o autonomie de minim 12 ore. Eventual chiar 16-20 ore, dacă pe lângă ce este în rezervorul generatorului, “echipajul” mai are şi alte canistre cu combustibil.

drona in aer

Iată cum arată tot sistemul:

drona salvamont vodafone

Supernet devine GigaNetwork

După cum spuneam la început, Vodafone a trecut de la Supernet la GigaNetwork, în variantele GigaNetwork 5G şi GigaNetwork FIBRĂ. Rebrandingul vine şi în urma recunoaşterii din partea auditorului german umlaut. V-am spus despre reţeaua fixă în 2021, iar în martie 2022 le-a acordat certificarea “Best in test” pentru rețeaua mobilă.

Aşadar, obişnuiţi-vă cu acest nume, pentru că de acum încolo îl veţi vedea peste tot. Iată şi spotul pentru TV:

Foarte tare ideea cu dronele. Scurtează mult timpul de intervenţie şi în final, ce contează cel mai mult, salvează vieţi. Exemplul clasic de tehnologie care lucrează în folosul omului.

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

Nedumerire cu Freshful. Voi ce ați face?

By | April 7, 2022

Ne place Freshful foarte mult. La aproape patru luni de la lansare, serviciul este la fel de mișto. Comandăm de la ei o dată la două săptămâni și pierdem mult mai puțin timp prin Carrefour și Mega Image. Practic nu mai mergem la Carrefour sau Mega decât pentru produsele lor specifice, pe care nu le găsești în altă parte.

În fine, în cele peste 20 de comenzi de la Freshful, am primit o mulțime de lucruri gratis. Au fost vreo trei comenzi la rând în care am primit câte o Leffe, iar ultima dată vreo trei comenzi la rând când am primit ciocolată:

În cele peste 20 de comenzi nu s-a întâmplat decât de două ori să lipsească ceva din comandă. Prima dată un iaurt de 3 lei, iar acum o cutie de avocado de 6 lei. Problema este că ne e rușine să le spunem că lipsesc acele lucruri din comandă :)) Le-am dat feedback cu “missing item” pe comanda cu iaurtul și ne-au dat un voucher de 20 de lei. Acum nu știu dacă să le zicem de avocado.

Pe de-o parte n-aș vrea să se întâmple prea des să lipsească lucruri din comandă, pentru că serviciul nu va mai fi de nădejde. E nasol dacă vrei să comanzi toate ingredientele pentru o mâncare și lipsește unul, că vei ajunge la o vizită la magazin. Pe de altă parte la cât de multe lucruri gratis au pompat de-a lungul timpului, mi-e rușine să le zic ca lipsește un avocado de 6 lei din pungă. Și nici n-aș vrea ca asta să afecteze KPI-ul livratorului care poate l-a omis din greșeală.

Deci să le zic sau să nu le zic? Voi ce ați face? 🙂

First world problems, I know.

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook

Cum poţi căuta un film pe toate platformele de streaming pe care ai cont

By | April 6, 2022

Iată o veste bună pentru cei care au prea multe conturi de filme şi care pierd timpul căutând câte un film pe fiecare platformă în parte. First world problem cum s-ar spune.

Plex introduce o funcţie beta prin care vei putea căuta un film pe toate platformele pe care ai cont. Ba chiar mai mult, poţi să faci o listă comună de “Watchlist”.

Funcţia se numeşte Discover şi va funcţiona ca un fel de homepage şi îţi va face şi divere recomandări. Rămâne de văzut cum se va înţelege cu platformele în timp, pentru că ştiu că Netflix nu prea este de acord ca cineva să facă agregare cu titlurile lor. De asemenea, de văzut dacă Plex va reuşi să te convingă să deschizi mai întâi aplicaţia lor, înainte să intri în Netflix, HBO Max sau … Amazon Prime? ca să cauţi un film.

Dacă nu ştiaţi de Plex, puteţi să-l încercaţi. Poate fi folosit ca aplicaţie de streaming standalone pe TV (au nişte filme gratuite obscure) sau poate fi instalată şi ca un fel de Media Server pe laptop PC, şi atunci îţi va agrega filmele … emm…. “închiriate” de pe PC şi ţi le va afişa în aplicaţia de pe TV, cu tot cu descriere, notă de pe IMDB şi subtitrare.

tv horizon android netflix

Urmărește Revoblog.ro și pe Google News

Share pe Facebook